Lumosaneb svět projasní jen dobrá hudba

Fangirl

Publikováno 25.01.2017 v 18:16 v kategorii knihy, přečteno: 107x

Fangirl
Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?
Toť stručný popis ze stránky databázeknih.cz
Já jsem tuhle knihu četla..nu..už to bude skoro rok, a už od první stránky jsem věděla/podvědomě tušila, že to bude úžasná knížka. Dokonale jsem se ztotožnila s postavou Cath(samotářskéa žijící ve vlastním světě), ale zároveň i trochu s Wren(divokou extrovertkou). Na začátku každé kapitoly je úryvek z fanfikce napsanou Cath. I ty útržky byly tak úžasné, že si zasloužily vlastní knihu. Jmenuje se Nedej se a ano mám ji doma :D
Na konec bych jen řekla, že kniha je psaná velmi čtivě a přečetla jsem ji tzv.jedním dechem. Rozhodně doporučuji přečíst.
Jinak jsem zrovna u konce knihy od stejné autorky (Rainbow Rowellová) Eleanor a Park takže hned jak dočtu uřčitě se tady na ní objeví recenze. :)
                                          Neplecha ukončena.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?